Kariera

Poznaj PCO Żarów

W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” kładzie nacisk na perspektywę długotrwałego i stabilnego zatrudnienia. Niska rotacja pracowników nie jest jedynie statystyką, lecz przede wszystkim dowodem na to, że warto tu pozostać na dłużej!

Nasze zespoły to mieszanka młodzieńczego entuzjazmu i wieloletniego doświadczenia. Nowi pracownicy i pracownice zdobywają wiedzę od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, jednocześnie wnosząc świeże spojrzenie i innowacyjne pomysły.

Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie Twoja praca będzie ceniona, a jednocześnie będziesz mieć okazję rozwijać się w przyjaznej atmosferze, PCO to miejsce dla Ciebie. Dołącz do nas i przekonaj się, jak wyjątkowe jest to miejsce!

Kariera

Dlaczego warto z nami pracować?

Chcesz pracować w Żarowie, w firmie z polskim kapitałem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością? Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie i pielęgnujemy przyjazną atmosferę. Dla nas liczy się również zadowolenie pracowników poza miejscem pracy.

Stabilne warunki zatrudnienia w firmie ze 100% polskim kapitałem

Pomimo osiągniętej skali działalności, wciąż pozostajemy firmą rodzinną w której ważny jest człowiek i praca zespołowa. Członkom naszych zespołów zapewniamy stabilne warunki pracy, uczciwe i przejrzyste zasady oraz przyjazną i koleżeńską atmosferę.

Dogodna lokalizacja i łatwy dojazd do pracy

Nasza fabryka usytuowana jest blisko centrum Żarowa, zaledwie 5 minut pieszo od miejscowego dworca autobusowego i kolejowego. Gęsta sieć połączeń komunikacyjnych ułatwia dojazd zarówno z większych, jak i mniejszych okolicznych miejscowości. Dla osób preferujących rower, skuter lub samochód, dostępny jest obszerny, monitorowany parking.

Szansa na rozwój zawodowy dzięki elastycznej rekrutacji wewnętrznej

Każdy członek naszego zespołu ma możliwość wypróbowania swoich umiejętności na różnych wydziałach i stanowiskach, aby odnaleźć miejsce pracy, które będzie dla niego najbardziej rozwojowe. Nie są to tylko puste słowa - ponad 90% kadry zarządzającej, zarówno na średnim i wyższym szczeblu to osoby, które rozpoczynały swoją karierę na stanowiskach operacyjnych. To nasi wychowankowie!

Jak wygląda praca w PCO

 • Slajd 1
  Slajd 2
 • Slajd 1
  Slajd 2
 • Slajd 1
  Slajd 2
 • Slajd 1
  Slajd 2
 • Slajd 1
  Slajd 2
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1
 • Slajd 1

Więcej niż praca

Dla każdego pracownika mamy różnorodną ofertę benefitów do wykorzystania w miejscu pracy, jak 
i poza nim.

Dofinansowanie karnetów do centrów fitness, basenów i innych obiektów

Bony i prezenty finansowane z zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Finansowanie szkoleń, studiów i nauki języków obcych

Różnorodne posiłki dostępne w stołówce w czasie pracy

Dofinansowanie pakietów opieki zdrowotnej i ubezpieczeń zdrowia

Nasze wydziały

Czym zajmują się pracownicy poszczególnych wydziałów?

Wydział Wyrobów Nieformowanych

Tryb pracy: 3 zmiany
Głównym zadaniem WWN jest zapewnienie ciągłości dostaw półproduktów, czyli mas formierskich dla Wydziału Formowania. Dodatkowo, odpowiedzialny jest za produkcję wyrobów sypkich, takich jak workowane betony, zaprawy i masy wilgotne. W codziennej pracy wykorzystywane są głównie zautomatyzowane mieszadła oraz linie do naważania mas.

Wydział Formowania

Tryb pracy: 3 zmiany
Pracownicy Wydziału Formowania są odpowiedzialni za kształtowanie cegieł i kształtek z specjalnych mas ceramicznych. W tym celu pracownik fizyczny korzysta głównie z nowoczesnych, zautomatyzowanych pras przemysłowych. Elementy, które są zbyt skomplikowane do wykonania na prasach, produkowane są alternatywnie przy użyciu technologii odlewania i prefabrykacji betonów.

Warsztat Produkcji Form

Tryb pracy: 3 zmiany
W Warsztacie Produkcji Form pracownicy zajmują się produkcją, montażem i renowacją form stalowych, które następnie są używane w prasach Wydziału Formowania. Przy Warsztacie działa także Stolarnia, gdzie produkowane są formy drewniane. Każdy pracownik produkcji ma do dyspozycji narzędzia pracy w nowoczesnym parku maszynowym: cztery centra obróbczo-frezarskie sterowane numerycznie (CNC), wypalarki gazowe i plazmowe, a także standardowe tokarki, frezarki i szlifierki.

Wydział pieców

Tryb pracy: 3 zmiany
Proces przekształcania odformowanych wyrobów surowych w gotowe produkty zachodzi poprzez długotrwały wypał w piecach tunelowych. Nad przygotowaniem produktów przed i po piecu, a także nad pracą każdego z pieców czuwa zespół Procesu Wypalania. Ponadto, pracownicy tego wydziału odpowiadają za efektywne zarządzanie gospodarką magazynową wyrobów gotowych.

Służba Utrzymania Ruchu

Tryb pracy: 3 zmiany
Zespół SUR ma za zadanie zapewnić niezawodną pracę i eksploatację wszystkich codziennie używanych maszyn, optymalizację pracy parku maszynowego i pojazdów. Ich obowiązki obejmują również bieżące i drobne naprawy, usuwanie awarii linii produkcyjnych, analizowanie przyczyn, wdrażanie usprawnień, przeglądy okresowe oraz wykonywanie procedur konserwacyjnych zgodnie z normami.

Oferty pracy - praca Żarów

Kogo poszukujemy? Nasz zakład produkcyjny tworzą utalentowani formierzy, palacze, ślusarze, operatorzy i kierowcy.

Szukasz pracy w Żarowie? Poznaj nasze oferty pracy! Daj się poznać i zacznij nowy rozdział w swojej karierze zawodowej razem z nami!

Zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Skontaktuj się

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji i sprawdzenia aktualnych ofert pracy.

Daj się poznać i rozpocznij z nami nowy rozdział w swojej karierze zawodowej.

Nie znalazłeś/aś odpowiedniego stanowiska dla siebie?