Usługi utrzymania obmurzy ogniotrwałych

Twoi specjaliści od materiałów ogniotrwałych

wymurówki ogniotrwałe dla pieców przemysłowych

PCO to więcej niż producent
materiałów ogniotrwałych

Jako producent materiałów ogniotrwałych, specjalizujemy się nie tylko w rozwiązaniach odpornych na wysokie temperatury, ale również oferujemy wsparcie od etapu projektu do zabudowy. Znając realia pracy z urządzeniami wysokotemperaturowymi, przygotowaliśmy szereg usług, które dostarczają ważnych informacji o stanie urządzenia Klienta i pomogą w przeprowadzeniu remontu lub inwestycji. Wsparcie naszych ekspertów pomoże podejmować trafne decyzje dotyczące utrzymania wyłożenia ceramicznego Twojego pieca.

Chcemy, aby współpraca z nami była łatwa i efektywna. Nasi inżynierowie są gotowi na poszukiwanie najlepszego rozwiązania dla poszczególnego zlecenia. Obsługujemy każdego Klienta tak, jakbyśmy byli ich własnym działem do spraw wyłożeń ogniotrwałych.

wymurówki ogniotrwałe dla pieców przemysłowych

W czym możemy pomóc

W trakcie eksploatacji, wymurówki ogniotrwałe w piecach przemysłowych ulegają naturalnemu zużyciu. Świadomość bieżącego stanu i właściwa decyzja dotycząca jego wymiany są kluczowe dla skutecznej pracy pieca. Równie istotne jest ocenienie stanu wymurówki w przypadku zakończonej kampanii oraz przeprowadzenie analizy obecnego projektu pod kątem warunków pracy urządzenia.

 • Czy występujący problem z obmurzem może prowadzić do awarii urządzenia?
 • Czy wymurówka pieca przemysłowego wykazuje większy stopień zużycia niż oczekiwano?
 • Czy przy kolejnym remoncie warto pozostać przy tym samym wyłożeniu, czy może lepiej zdecydować się na zmianę materiału?
 • Czy inny typ materiału pozwoli na wydłużenie czasu pracy urządzenia lub przyniesie oszczędności, np. w czasie remontu czy redukcji zużycia paliwa w procesie?

Na te oraz inne pytania z przyjemnością odpowiedzą nasi eksperci!

Skontaktuj się

Ocena stanu technicznego wymurówki

Podczas okresowych prac serwisowych urządzenia lub planowanego zatrzymania pieca, zalecamy skontrolowanie stanu wymurówki i stopnia zużycia kształtek ogniotrwałych. Nasi inżynierowie przeprowadzą wizję lokalną i sporządzą raport zawierający komentarze dotyczące zidentyfikowanych problemów oraz rekomendacje technologa. Taki raport to źródło cennych informacji, pomocne przy planowaniu kolejnych remontów pieca.

Projektowanie wyłożenia i modelowanie przepływów cieplnych

W przypadku nowych projektów, oferujemy kompleksowe projektowanie wyłożenia ogniotrwałego wraz z doborem grubości warstw, typu włókien ceramicznych i wynikającym modelem przepływów cieplnych wraz z oszacowaniem temperatury pancerza stalowego. Ten dokument umożliwia dokładną wycenę prac instalacyjnych, zawierające szczegółowy rysunek, listę materiałową oraz sugerowaną krzywą suszenia obmurza

Zmiana koncepcji wyłożenia ogniotrwałego

Jeżeli obecne wyłożenie nie spełnia oczekiwań, a ostatni remont był zbyt długi i kosztowny, warto rozważyć zmianę koncepcji zabudowy. Nasi konstruktorzy służą pomocą w doborze najlepszych materiałów ogniotrwałych, uwzględniając optymalną formę dostosowaną do warunków pracy i budżetu. W ramach usługi udzielamy rekomendacji dotyczących doboru formatów kształtek ogniotrwałych, wyboru materiału i zastosowania wyrobów formowanych, monolitycznych czy prefabrykatów. Analizując sytuację, bierzemy pod uwagę nie tylko koszt zakupu produktów, ale także czynniki takie jak czas postoju remontowego (urządzenie niepracujące to utracone zyski), koszty zabudowy oraz możliwość wydłużenia cyklu remontowego.

Zabudowa wyłożenia i naprawy bieżące

Nie tylko dobieramy właściwe materiały i dostarczymy je do Klientów, ale również możemy je zainstalować. Dysponujemy doświadczonym zespołem montażowym w ramach naszej firmy instalacyjnej, PCO Serwis S.A. Posiadamy szerokie doświadczenie w montażu wykładzin ogniotrwałych. Dzięki tej współpracy możemy obsłużyć remonty większości pieców przemysłowych w pełnym zakresie: od analiz technologicznych, przez produkcję materiałów, projektowanie obmurza, aż do zabudowy wyłożenia.

Korzystanie z jednego dostawcy zamiast kilku przekłada się na efektywność, oszczędność czasu oraz zminimalizowane ryzyko błędów. Kompleksowa usługa zapewnia spójność projektową i wykonawczą, co przekłada się na wysoką jakość i niezawodność obmurza. Ograniczenie liczby dostawców zwiększa też precyzję koordynacji i komunikacji, co jest szczególnie istotne w dynamicznym środowisku biznesowym

Pomoc w przypadku awarii

W sytuacjach awaryjnych i problemach z pracą pieców można liczyć na wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów, inżynierów projektantów oraz zespół serwisowy PCO Serwis. Bez względu na to, czy potrzebna jest pilna dostawa materiałów remontowych, czy wizyta w celu zidentyfikowania źródła problemu lub przeprowadzenia szybkiej naprawy, jesteśmy pierwszym punktem kontaktu w kwestiach związanych z wyłożeniem ogniotrwałym.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Nasz obszerny zakres usług jest rezultatem wieloletniego gromadzenia doświadczeń. Nasza historia zaczęła się od produkcji cegieł szamotowych. Stopniowo rozwijaliśmy linie produkcyjne obejmujące wyroby monolityczne, izolacyjne, prefabrykację, aby w ostatnich latach skoncentrować się na świadczeniu usług projektowych i remontowych. Naszym celem jest dostarczenie Klientom kompleksowego wsparcia, jakiego mogą potrzebować.

Obecnie, jako dostawca kompleksowych rozwiązań dla obmurzy ogniotrwałych, partner oraz centrum wiedzy o materiałach i technologii wyłożeń. Zaufaj nam - zadanie naszych Klientów staje się naszym zadaniem!

Kompleksowa obsługa przez jednego dostawcę

Wykorzystujemy bogate doświadczenie z różnych obszarów, takich jak projektowanie, technologia produkcji materiałów i montaż, aby dostarczyć najbardziej efektywne rozwiązania. Projektując nasze strategie, skupiamy się na całkowitym koszcie posiadania danego rozwiązania. Obejmuje to nie tylko koszt zakupu samej ceramiki, ale także koszty instalacji i czas postoju remontowego. Dodatkowo, oferujemy naszym Klientom dostawy produktów akcesoryjnych, np. włókien ceramicznych.

Obsługa techniczna w wielu językach

Nasz wielojęzyczny zespół pomaga prowadzić projekty, sporządzać raporty i udzieli rekomendacji w językach takich jak angielski, niemiecki, włoski, francuski oraz wiele innych. Dzięki temu zapewniamy klarowną i łatwo zrozumiałą dla naszych Klientów komunikację.

Centrum wiedzy

Chcemy, aby każdy użytkownik pieca mógł całkowicie skupić się na swojej pracy i osiąganiu celów produkcyjnych. Wszelkie zagadnienia związane z wiedzą o materiałach ogniotrwałych i rozwiązywanie problemów z obmurzami można spokojnie powierzyć w ręce naszych specjalistów. W ramach współpracy z naszymi inżynierami nasi Klienci zyskują dostęp do wiedzy na temat ogniotrwałego włókna ceramicznego, materiałów izolacyjnych, technologii procesowej, montażu i serwisowania wsadu i obmurzy ogniotrwałych, a także projektowania konstrukcji stalowych.

Popularne środowiska projektowe

Nasi inżynierowie posługują się powszechnie stosowanymi programami, takimi jak Inventor, Creo czy AutoCAD. Projekty całych wyłożeń ceramicznych, a także dedykowane projekty kształtek ceramicznych dostarczamy w popularnych formatach plików, co zapewnia kompatybilność ze środowiskiem projektowym naszych klientów

Współpraca z praktykami

Nasze projekty i rozwiązania są kształtowane i weryfikowane we współpracy z firmami wykonawczymi. Zawsze dbamy o to, aby produkt i pomysł były praktyczne i łatwe w zastosowaniu.

Demontaż i zagospodarowanie starego obmurza

Każdy remont rozpoczynamy od usunięcia istniejącego obmurza, zanim możliwe będzie zainstalowanie nowego. PCO Serwis zajmuje się demontażem zużytej wymurówki i recyklingiem otrzymanego złomu ceramicznego. Posiadamy wpis do Rejestru BDO oraz zezwolenie na przetwarzanie i zagospodarowanie odpadów. Wystawiamy wszystkie niezbędne deklaracje i karty związane z przyjęciem zdemontowanego obmurza.

Zakres działalności

Projektujemy

Wykonujemy projekty obmurza pieców przemysłowych

Doradzamy

Zapewniamy specjalistyczne konsultacje, opinie i analizy

Produkujemy

Wyprodukujemy i skompletujemy niezbędne elementy obmurza

Dostarczamy

Zorganizujemy dostawę wyrobów w każdy zakątek świata

Montujemy

Demontujemy stare obmurza i wykonujemy nowe

Wspieramy

Zapewniamy nadzór podczas wygaszania, wygrzewania, w trakcie instalacji lub naprawy
 • Projektujemy

  Wykonujemy projekty obmurza pieców przemysłowych

  Dostarczamy

  Zorganizujemy dostawę wyrobów w każdy zakątek świata
 • Doradzamy

  Zapewniamy specjalistyczne konsultacje, opinie i analizy

  Montujemy

  Demontujemy stare obmurza i wykonujemy nowe
 • Produkujemy

  Wyprodukujemy i skompletujemy niezbędne elementy obmurza

  Wspieramy

  Zapewniamy nadzór podczas wygaszania, wygrzewania, w trakcie instalacji lub naprawy

Skontaktuj się

Wybierz pozycję która najlepiej opisuje temat, na który chcesz z nami porozmawiać. To pozwoli nam skierować Twoje zapytanie do odpowiedniej osoby w PCO.

Konsultacja techniczna
Jeżeli chcesz porozmawiać na temat problemu z pracą obmurza, albo dowiedzieć się, czy dany produkt będzie dobrym rozwiązaniem – wyślij wiadomość do naszych ekspertów, a oni bezpłatnie udzielą Ci porady.

  Zapytanie ofertowe
  Wiesz jakich produktów potrzebujesz? Wyślij nam zapytanie ofertowe a my szybko je wycenimy i złożymy Ci ofertę handlową.

   Stany magazynowe
   Jeżeli chcesz po prostu dowiedzieć się, czy mamy potrzebne Ci produkty dostępne od ręki – zapytaj poprzez ten formularz.

    Zostań dostawcą
    Jeżeli współpracujesz z firmami produkcyjnymi o podobnym profilu i chcesz porozmawiać z nami o swoich produktach lub usługach, skorzystaj z tego formularza.

     Ogólny kontakt
     Jeżeli masz pytania o naszej firmie lub inne, nie związane jeszcze z zakupem produktów – napisz do nas!